Home / اخبار / رادنیکس یک کنترلر cnc ایرانی

رادنیکس یک کنترلر cnc ایرانی

رادنیکس یک کنترلر cnc ایرانی

مجموعه رادنیکس بیش از هر کس حول محور یکنفر میگردد.آقای مهندس ترک.آقای مهندس ترک را گهگاهی در نمایشگاهها میبینم.فردی آرام و بی ادعا و خوشرو.مهندس ترک سالها پیش اقدام به ساخت یک کنترلر سی ان سی کرد.کنترلری که بیش از هر چیز الهام گرفته شده از کنترلر مچتری بود.در آن زمان حداقل دید من بر این بود که اینکار اختراع مجدد چرخ است .مچتری با قدرت در بازار وجود داشت.ساختن مدار واسط آن براحتی ممکن بود و قیمت تمام شده بسیار پایینی داشت و لذا هیچ شانسی برای یک کنترلر cnc ایرانی قایل نبودیم.اما…ما اشتباه میکردیم.

اولین نسخه کنترلر رادنیکس به نام رادنیکس pc به بازار ارایه شد.مزیت خاصی نداشت جز اینکه خیلی ساده بود و با پورت usb کار میکرد.اما ظاهرا سادگی به خودی خود مزیت خاصی به حساب می آید.اگرچه بسیاری از امکاناتی که در امچتری وجود داشت در این کنترلر نبود اما راه اندازی یک دستگاه با آن بسیار ساده بود.بخصوص با وجود پشتیبانی یک شرکت ایرانی.

نسخه بعدی رادنیکس pc+  با فاصله کمی ارایه شد.اما اگرچه این دو کنترلر برای دستگاههای چوب به خوبی عمل میکردند در مورد دستگاههای پلاسما عملکرد ضعیفی داشتند.مشکل از میزان نویز بالای یونیتهای پلاسما بود که فیلترهای کنترلر قادر به حذف آنها نبودند.پورت usb اساسا برای کارهای صنعتی مناسب نیست.یکی بدلیل ضعف نویذپذیری و دیگری بدلیل اینکه کابل usb  تنها در فاصله ای حدود دو متر قابل استفاده بود و نه بیشتر.

اینبار رادنیکس دست به یک تغییرات اساسی زد.پروتکل ارتباطی را به پروتکل lan  تغییر داد.امکانات نرم افزار را بیشتر وکرد و پروفایلهایی برای پشتیبانی از انواع سی ان سی به آن اضافه کرد.نتیجه بسیار عالی بود.رادنیکس pro  یک محصول بسیار عالی است.

مشکل نویز بکلی ناپدید شده است.حتی در اکثر مواقع بدون وجود سیستم ارتینگ هم میتوانید سی ان سی پلاسما را راه اندازی کنید.در مورد دستگاههای روتر نیز به راحتی هر دستگاهی را میتوان راه اندازی کرد.انواع پروژه های سی ان سی تا شش محور همزمان با این کنترلر cnc ایرانی به راحتی قابل راه اندازی هستند.

امروز تقریبا اکثر سهم بازار کنترلر ایران بخصوص در مورد دستگاههای مانند چوب،سنگ و پلاسما در اختیار شرکت رادنیکس میباشد.و با توجه به قیمت بالای نمونه های وارداتی بنظر میرسد که بتواند کماکان این سهم بازار را حفظ نماید.

رموت کنترل رادنیکس
رموت کنترل رادنیکس

در صورت خرید کنترلر به همراه کنترلر یک عدد سی دی حاوی نرم افزار رادنیکس و دیتا شیتهای لازم جهت وایرینگ دریافت میدارید.تنظیمات لازم جهت اکثر سروو موتورهای موجود در بازار ایران بر روی این سی دی موجود است.

همچنین جهت کنترل از راه دور میتوانید از رموت کنترل اختصاصی راذنیکس استفاده نمایید.بر روی این رموت کنترلر انواع کنترلهای دستگاه از جمله تنظیم فید دستگاه و کلیدهای جهتی ،استارت و استپ موجود است.اگر قصد دارید هزینه زیادی برای رموت کنترل نکنید امکان راه اندازی دسته ایکس باکس بعنوان رموت کنترل وجود دارد.اما با دسته ایکس باکس امکان تنظیم فید را نخواهید داشت.

جهت نصب و راه اندازی کنترلر رادنیکس میتوانید از فیلمهای آموزشی موجود در کانال آپارات استفاده نمایید.

جهت خرید و یا نصب و راه اندازی کنترلر رادنیکس با ما تماس بگیرید

بنا به درخواست شما عزیزان آدرس گروههای تلگرامی رادنیکس جهت دانلود نرم افزار و پرسش و پاسخ اضافه گردید.

کانال تلگرام جهت دریافت آخرین بروزرسانی ها و دانلودها: http://t.me/Radonix

گروه تلگرام شرکت رادونیکس جهت پرسش ها: https://t.me/RadonixGroup

About cncborna

Check Also

هوا گاز پلاسما نرمال

سی ان سی برش هوا گاز – پلاسما مدل کیان -نرمال

سی ان سی برش هوا گاز – پلاسما نرمال(مدل کیان)     دانلود کاتالوگ کامل …

4 comments

  1. Age narm afzar radonix ro ham bezarid to veb lageton khheyli ham ali mishe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس